MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

FlájeVarnsdorfErbenova vyhlídkaChřibskáChomutovHorní JiřetínPravčická bránaČeské ŠvýcarskoŽatecKadaňMostRanáHazmburkLitoměřickoRoudniceDěčínÚstí nad LabemNechraniceLounyKlínovecŘípMilesovkaTepliceRubmurkTolštejn

« zpět

Sborník dobré praxe z regionů a měst COVID-19

Sborník dobré praxe z regionů a měst COVID-19

14.08.2020 - Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se sekretariáty Regionálních stálých konferencí zpracovala příručku, kde zmapovalo inspirativní příklady dobré praxe, které se osvědčily v době pandemie COVID-19 a jako reakci na ní.


Publikace vznikla jako reakce na nenadálou situaci, které zasáhla svět a dotkla se každého z nás. S jejími následky se budeme potkávat po mnoho měsíců a aktuálně ovlivňuje světové dění. Se zajímavou myšlenkou sdílení příkladů dobré praxe v době pandemii na různých úrovním místních samospráv přišlo MMR. Výsledek, v podobě zajímavé publikace a mnoha příklady i z Ústeckého kraje,  naleznete na níže uvedeném odkaze:

Sborník dobré praxe z regionů a měst COVID-19

"Cílem této publikace je přinést příklady opatření na regionální a obecní úrovni, která vznikala v nouzovém stavu a osvědčila se. Tyto příklady budou inspirací pro ostatní, pokud by v budoucnu přišla druhá vlna pandemie. Některé z nich bude možné uplatnit při aktualizacích stávajících procesů a strategických a řídicích dokumentů tak, aby přispěly ke zvýšení odolnosti, připravenosti a schopnosti zvládání podobných situací

 v budoucnu. Věříme, že spolupráce obcí a krajů s dalšími subjekty, vzájemná inspirace a učení se může výrazně pomoci v boji proti pandemii a dalším krizím, kterým můžeme v budoucnu opětovně čelit.
Opatření a příklady dobré praxe jsou rozčleněny do jednotlivých tematických oblastí a jejich sběr probíhal především prostřednictvím sekretariátů Regionálních stálých konferencí v jednotlivých krajích. Zdrojem byly rovněž oficiální dokumenty OECD."


1zdroj: COVID-19 Sborník dobré praxe z regionů a měst


Zkouška

© 2021 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí