MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

FlájeTolštejnChřibskáNechraniceTepliceHorní JiřetínChomutovPravčická bránaMostMilesovkaKadaňDěčínHazmburkLitoměřickoČeské ŠvýcarskoRoudniceRubmurkLounyŘípKlínovecRanáÚstí nad LabemErbenova vyhlídkaŽatecVarnsdorf

« zpět

Fond spravedlivé transformace (FST)

Fond spravedlivé transformace (FST)

09.10.2020 - V posledních několika měsících se informace kolem FST kontinuálně vyvíjely. Alokace rostla i klesala, diskutovalo se samotné zacílení FST … vše se vyjasňuje a tolik diskutovaný fond dostává jasné obrysy...


Fond spravedlivé transformace (FST) se bude výrazně týkat právě Ústeckého kraje. Po proběhlých diskuzích na národní i evropské úrovni by měl alokované prostředky pro ČR zamířit právě do kraje Ústeckého, Karlovarského i Moravskoslezského. 

Podle návrhu na rozdělení peněz z (FST), který je aktuálně k dispozici, by tak třem českým uhelným krajům měl v rámci Evropské unie připadnout největší podíl po Polsku, Německu a Rumunsku.  "Pracujeme s částkou bezmála 1,645 miliardy eur (v přepočtu 45 miliard korun)," potvrdil Vilém Frček z odboru komunikace ministerstva pro místní rozvoj. 

Rozdělovat peníze z fondu bude prostřednictvím nového operačního programu ministerstvo životního prostředí, kraje o ně budou moci žádat zřejmě od roku 2022. "Vhodný mix podporovaných opatření je stále předmětem diskuze," říká ministr Richard Brabec.

Převzato ze serveru zprávy.aktualne.cz


Zkouška

© 2021 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí