MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

Horní JiřetínNechraniceChomutovErbenova vyhlídkaŘípKadaňTepliceMilesovkaHazmburkPravčická bránaÚstí nad LabemRubmurkŽatecDěčínČeské ŠvýcarskoKlínovecTolštejnLitoměřickoChřibskáVarnsdorfLounyFlájeMostRanáRoudnice

Uhelná platforma Ústeckého kraje

PS "Uhelná platforma Ústeckého kraje"

Kdy vznikla...?

Usnesením č. 012/78R/2019  Rady Ústeckého kraje ze dne 02. 10. 2019 byla ustanovena  Pracovní skupina "Uhelná platforma Ústeckého kraje"

Proč vznikla...?

Hlavním úkolem nově vzniklé krajské platformy je zabývat se problematikou ukončování těžby uhlí a s tím spojenými potřebami a aktivitami, které by měly mírnit případné negativní dopady na hospodářskou, sociální a environmentální situaci Ústeckého kraje.


Smyslem je iniciovat dialogy mezi strategickými aktéry v území ke koordinovanému a systematickému přístupu. Úkolem platformy je specifikovat hlavní cíle transformace regionu, navrhnout řešení, konkrétní projektové záměry, které přispějí k bezproblémové transformaci regionu. Výstupy z platformy by měly být následně také podkladem pro jednání s uhelnou komisí ustanovenou Úřadem vlády. Platforma by se měla zabývat zejména energetickými zdroji (náhrada za uhlí, čisté zdroje energie), koncepčním využitím území po těžbě, inovativními projekty, socioekonomickou problematikou, zaměstnaností.


 

Uhelná platforma Ústeckého kraje

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies