MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

Horní JiřetínLitoměřickoTepliceRubmurkKadaňChomutovRoudniceRanáÚstí nad LabemŽatecMostErbenova vyhlídkaČeské ŠvýcarskoVarnsdorfDěčínTolštejnŘípFlájeLounyPravčická bránaChřibskáKlínovecMilesovkaNechraniceHazmburk

TC ÚK 

Transformační centrum Ústeckého kraje


Nositel: Ústecký kraj

Ústecký kraj: Titulní stránka (kr-ustecky.cz)

 

Předpokládané náklady:                 950 000 000,- Kč

Předpokládané náklady z OPST:  807 500 000,- KčTransformační centrum Ústeckého kraje (TCÚK) je strategickým projektem Ústeckého kraje v rámci Plánu spravedlivé územní transformace. TCÚK je pilířem proměny regionu a příkladem moderního urbanismu. Jedná se o nový pól rozvoje města vznikající za využití moderních urbanistických hodnot s výbornou dopravní dostupností a blízkostí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Z urbanistického hlediska jde v areálu bývalé střední školy na Staré ulici v Ústí nad Labem o pozitivní příklad přeměny brownfieldu.

 

V působnosti TCÚK jsou digitalizace, inovace, energetika a péče o krajinu. Areál bude nízkoenergetický s využitím chytrých technologií pro správu budov, včetně snížení energetické a materiálové náročnosti, s modrozelenou infrastrukturou. TCÚK svými aktivitami a nabízenými službami významně posílí transformaci regionu. Transformační centrum bude také provazovat a koordinovat stávající činnosti Inovačního centra Ústeckého kraje, krajské energetické agentury a bude se významně podílet na rozvoji regionu. Své služby bude nabízet městům, obcím, příspěvkovým organizacím kraje v oblastech energetického poradenství, architektury, urbanismu, možností využití a analýzy dat v energetice, dopravy, vodního hospodářství v rámci otevřené datové platformy PORTABO. Část služeb bude nabízena ke komerčnímu využití, a to zejména prostory pro malé a střední podnikání, poradenství pro start-upy, inovace a transfer technologií.

 

 TCÚK se bude aktivně ucházet o granty a zapojovat se do projektů podporujících transformaci regionu na dobu po ukončení těžby a zpracování hnědého uhlí. Ačkoliv je dokončení stavby a pořízení technologií, včetně plného zahájení provozu, předpokládáno v letech 2026 - 2027, již od začátku roku 2022 bude TCÚK své služby poskytovat, byť zatím v náhradních prostorech.

 

Další dostupné informace: 

 

Aktuální informace


  • 28.2.2023 - projekt předložen do 2. výzvy - Strategické projekty Ústeckého kraje - Operačního programu Spravedlivá Transformace

 

 

Fond spravedlivé transformace/ Operační program Spravedlivá transformaceStrategické projekty OPSTTC ÚK

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies