MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

MostDěčínFlájeRoudniceÚstí nad LabemChřibskáLounyTepliceTolštejnKadaňVarnsdorfKlínovecErbenova vyhlídkaŽatecLitoměřickoČeské ŠvýcarskoPravčická bránaChomutovNechraniceRanáŘípRubmurkHazmburkHorní JiřetínMilesovka

« zpět

Proběhlo 34. zasedání RSK

Proběhlo 34. zasedání RSK

11.07.2022 - Hlavním bodem programu bylo seznámení územních partnerů s postupem přípravy, aktuálním děním a návrhy zacílení tematických výzev a zastřešujících projektů Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST).Regionální stálé konference probíhají na principech partnerství s územní působností v jednotlivých krajích České republiky. V určitých oblastech působí jako hlavní prostředek spolupráce všech významných regionálních aktérů v daném území. Jejich funkce se rozhodla využít krajská radní pro oblasti strategie, přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková. Na základě jejího návrhu přijali členové RSK ÚK usnesení, kterým získali možnost detailněji se seznámit s návrhy zacílení tematických výzev a zastřešujících projektů OPST a postoupit je k širší diskuzi. Členové RSK ÚK tím získali čas do poloviny měsíce srpna, aby návrhy podrobně projednali.

„Současná složitá doba nejen v oblasti energetiky způsobuje značnou zátěž našich obyvatel, podnikatelů nebo samospráv. Musíme proto dát celému kraji dostatečný prostor k vyjádření se ohledně aktuálních faktických potřeb. Apeluji tak především na zástupce členů platformy RSK ÚK, aby využili dostatečný prostor a dali možnost svým členům prodiskutovat návrhy tematických výzev a zastřešujících projektů. Zároveň mohou přijímat podněty z území. Koncepty návrhů jsou k dispozici i veřejnosti na webových stránkách (ZDE), proto vyzývám všechny, kdo se o Operační program Spravedlivá transformace zajímají, k zaslání případných podnětů. Kdokoliv se tak může obrátit na své zástupce v RSK ÚK (seznam členů k dispozici ZDE), nebo na e-mail: fst@kr-ustecky.cz. Zaslané podněty budou projednány v odborných pracovních skupinách,“ uvedla během zasedání krajská radní Iva Dvořáková.

Zástupci Ministerstva pro místní rozvoj představili aktuální informace ve vazbě na přípravu současného programového období 2021-2027, relevantní oblasti Národního plánu obnovyStrategie regionálního rozvoje 21+ či přípravu Akčního plánu strategie RE:START. Zasedání RSK ÚK uzavřel svým vystoupením manažer ITI Ústecko-chomutovské aglomerace Jiří Starý, který představil schválenou Integrovanou strategii Ústecko-Chomutovské aglomerace 2021-2027 a výzvu pro předkládání strategických projektů do programových rámců. Příští zasedání RSK ÚK se uskuteční na podzim letošního roku.

Převzato: V prostorách Inovačního centra proběhlo 34. zasedání Regionální stále konference Ústeckého kraje: Dotace: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)Regionální stálá konference (RSK)

© 2022 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies