MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

KlínovecVarnsdorfLounyÚstí nad LabemČeské ŠvýcarskoRoudniceFlájeTepliceHazmburkPravčická bránaTolštejnChomutovKadaňErbenova vyhlídkaLitoměřickoRanáNechraniceŘípChřibskáHorní JiřetínMilesovkaMostDěčínŽatecRubmurk

« zpět

Národní plán obnovy – Výzva programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití

Národní plán obnovy – Výzva programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití

20.07.2022 - Ministerstvo průmyslu a obchodu dne 19.7.2022 zahajuje příjem žádostí o podporu v programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití, který pomůže obcím i krajům zregenerovat zanedbané budovy a areály a využít je pro podnikatelské účely.


Výzva bude financována z Národního plánu obnovy (NPO). Příjem žádostí bude ukončen 22.8.2022.

Kraje, obce, města i městské části z celé ČR, které mají na svém území brownfieldy vhodné pro budoucí převažující podnikatelské i částečně nepodnikatelské využití, včetně výstavby obecních bytů, mohou již od 21.3.2022 podávat předběžné žádosti o podporu. Podání předběžné žádosti je podmínkou pro vznik uznatelných nákladů a pro zahájení fyzické realizace projektu.

Cílem programu je podpořit projekty ve vlastnictví krajů, obcí a městských částí pro revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldy) se záměrem provést energeticky účinnou renovaci budov, příp. demolici a výstavbu nových energeticky účinných budov. Rovněž mohou být podpořeny projekty, kde proběhne částečná rekonstrukce a částečná dostavba budovy. Koncovými uživateli jsou převážně podnikatelské subjekty s NACE na podnikatelskou činnost.

Bližší informace včetně textu výzvy naleznete ZDE...


Převzato: https://www.mpo.cz/


Regionální stálá konference (RSK)

© 2022 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies