MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

KadaňHazmburkFlájeLounyTepliceÚstí nad LabemŽatecKlínovecHorní JiřetínRubmurkRoudniceŘípDěčínErbenova vyhlídkaNechraniceLitoměřickoMilesovkaTolštejnChřibskáChomutovPravčická bránaČeské ŠvýcarskoRanáMostVarnsdorf

« zpět

Dokončena studie HSOÚ pro ORP Louny!

Dokončena studie HSOÚ pro ORP Louny!

08.03.2023 - Po pilotních studiích pro ORP Litvínov a ORP Rumburk byla dokončena další studie zabývající se analýzou vymezeného území.


Veškeré podklady naleznete ZDE...


Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ identifikuje mj. tzv. Hospodářsky a sociálně ohrožená území.

Problémem těchto území jsou obecně horší životní podmínky a méně rozvojových příležitosti či omezené možnosti podílet se na rozvoji a růstu Česka. Jmenovat lze celkově slabý hospodářský výkon.  V určitých oblastech dochází ke zhoršení sociální struktury (věkové, vzdělanostní), což platí zejména pro území bývalých Sudet. Problémem je také sociální vyloučení, dostupnost kvalitních veřejných služeb, občanská vybavenost. V mnoha oblastech lze jako problém identifikovat nedostupnost vysokorychlostního internetu, která může negativně ovlivňovat rozvoj místních firem a snižovat kvalitu života. Potenciálem je v některých oblastech vyšší míra sounáležitosti obyvatel s územím a vysoký potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Zemědělské a lesní hospodaření zde má často zásadní vliv na stav krajiny, jejích složek a ekosystémových funkcí.Regionální stálá konference (RSK)

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies