MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

ŘípChřibskáChomutovRubmurkVarnsdorfČeské ŠvýcarskoKadaňNechraniceMostHazmburkFlájeDěčínRoudniceÚstí nad LabemMilesovkaHorní JiřetínErbenova vyhlídkaLitoměřickoŽatecTepliceRanáLounyTolštejnPravčická bránaKlínovec

« zpět

Schválen Regionální akční plán Ústeckého kraje!

Schválen Regionální akční plán Ústeckého kraje!

06.09.2022 - Regionální stálá konference na svém 35. zasedání schválila Regionální akční plán Ústeckého kraje.


Ústecký kraj připravil řadu zajímavých projektů k realizaci za přispění fondů EU.  Jedním z předpokladů realizace je jejich evidence v RAP. Naleznete zde například hned několik projektů na rekonstrukci mostů (Rekonstrukce mostu E. Beneše, Ústí nad Labem; Rekonstrukce mostu 246-02 Louny,...) či zajímavé projekty na zajištění konektivity středních škol a mnoho dalších.


Co je to RAP a k čemu slouží?

Regionální akční plán (dále jen „RAP“) je národní intervenční nástroj určený výhradně pro řešení územní dimenze pro čerpání fondů EU ve vybraných tématech. Tvorba a implementace RAP je metodicky nastavena Ministerstvem pro místní rozvoj. Pro období 2021+ řeší RAP čtyři níže uvedená plošná témata, která jsou podporována z IROP 2021+. Na tato vybraná témata jsou stanoveny finanční alokace pro jednotlivé kraje, které jsou vypočteny na základě objektivně stanoveného klíče schváleného Asociací krajů ČR.


Výhodou RAP je „rezervace“ prostředků na konkrétní projekty Ústeckého kraje bez nutnosti soutěžit s ostatními kraji v rámci ČR.  Podmínkou pro úspěšné přijetí žádosti o dotaci z IROP v těchto čtyřech oblastech je evidence příslušného projektu v krajském RAP.

Přehled oblastí a alokací (podíl EFRR) pro Ústecký kraj:


  1. Střední školství – 277 mil. Kč (+5 % státní rozpočet: 293 mil. Kč)
  2. Silnice II. třídy – 893 mil. Kč
  3. Zdravotnická záchranná služba – 140 mil. Kč
  4. Deinstitucionalizace sociálních služeb – 88 mil. Kč

Konkrétní znění textové i tabulkové části naleznete ZDE...

Regionální akční plán (RAP)Aktuality RAP

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies