MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

VarnsdorfMilesovkaNechraniceKlínovecHorní JiřetínDěčínLounyŽatecTolštejnChřibskáMostRoudniceŘípRanáRubmurkLitoměřickoPravčická bránaChomutovČeské ŠvýcarskoHazmburkÚstí nad LabemFlájeErbenova vyhlídkaKadaňTeplice

« zpět

RAP bude projednán na 35. zasedání RSK ÚK

RAP bude projednán na 35. zasedání RSK ÚK

25.08.2022 - Členové Regionální stále konference ÚK projednají aktuální verzi Regionálního akčního plán Ústeckého kraje 2021-2027 ("RAP") .35. zasedání Regionální stále konference proběhne formou per rollam. Mezi hlavní body jednání patří projednání Regionálního akčního plánu (dále jen „RAP“), což je národní intervenční nástroj určený výhradně pro řešení územní dimenze (vybraného území se specifickými potřebami) pro čerpání fondů EU ve vybraných tématech. Pro období 2021+ řeší RAP čtyři níže uvedená plošná témata, která jsou podporována z IROP 2021+. Na tato vybraná témata jsou stanoveny finanční alokace pro jednotlivé kraje, které jsou vypočteny na základě objektivně stanoveného klíče schváleného Asociací krajů ČR.

Výhodou RAP je „rezervace“ prostředků na konkrétní projekty Ústeckého kraje bez nutnosti soutěžit s ostatními kraji v rámci ČR. 


Přehled oblastí a alokací (podíl EFRR) pro Ústecký kraj:

  1. Střední školství – 277 mil. Kč (+5 % státní rozpočet: 293 mil. Kč)
  2. Silnice II. třídy – 893 mil. Kč
  3. Zdravotnická záchranná služba – 140 mil. Kč
  4. Deinstitucionalizace sociálních služeb – 88 mil. Kč

Aktuální verze dokumentu byla průběžně diskutována v pracovních skupinách při Regionální stálé konferenci a v průběhu července a srpna 2022 revidována ve spolupráci s příslušnými odbory KÚÚK (odbory RR, SMT, SV, DS, ZD a INV).

Regionální akční plán (RAP)Aktuality RAP

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies