MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

České ŠvýcarskoŘípŽatecNechraniceRoudniceFlájeTepliceHazmburkRubmurkÚstí nad LabemMilesovkaErbenova vyhlídkaKlínovecVarnsdorfKadaňMostChřibskáHorní JiřetínDěčínLounyTolštejnLitoměřickoChomutovRanáPravčická brána

« zpět

Pracovní skupina Vzdělávání zasedla k RAP

Pracovní skupina Vzdělávání zasedla k RAP

06.12.2021 - Hlavním tématem pracovního jednání PS V bylo doporučení vybraných projektových záměrů středních škol členům Regionální stále konference pro Regionální akční plán.


PS Vzdělávání (proběhlo dne 22. 11. 2021) - blíže 22.11.2021 | RSKÚK.cz (rskuk.cz)

Klíčovým bodem jednání členů PS Vzdělávání bylo zejména posouzení předložených projektových záměrů dle schválených hodnoticích kritérií pro oblast středních škol a následná prioritizace projektových záměrů. Prostor v daném bodě dostali žadatelé z řad soukromých středních škol, kteří nastínili nejen koncepci vzdělávání, ale zejména vize a projektové záměry, kterým se v nadcházejících letech chtějí věnovat. 

Nejvhodnějším projektem pro oblast středních škol byl členy PS V  doporučen projekt Konektivity HW + SW, který bude směřovat do vybraných středních škol tzv. "páteřních", dotkne se bezmála 13 tis. studentů a jeho náklady by se měly pohybovat přes 300 mil. Kč. 

 

Následně, Ing. Jana Nedrdová, představila přítomným pokrok v aktivitách OP Spravedlivá transformace a jejich vazbu na vzdělávání v Ústeckém kraji. OP Spravedlivá transformace směřuje do oblasti transformace ekonomiky a odklonu od těžby uhlí v Ústeckém kraji. Aktivity v oblasti rekvalifikace lidských zdrojů, adekvátní nastavení vzdělávacích programů odpovídajícím trendům průmyslu 4.0 a investice do moderních technologií sehrají v nadcházejících letech důležitou roli při naplňování nastavených cílů. 

 


Pracovní skupiny (PS)

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies