MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

Pravčická bránaKlínovecKadaňŘípLounyChřibskáRubmurkŽatecTolštejnDěčínVarnsdorfRanáHazmburkMostLitoměřickoČeské ŠvýcarskoMilesovkaErbenova vyhlídkaFlájeRoudniceNechraniceChomutovHorní JiřetínTepliceÚstí nad Labem

« zpět

Nové pracovní skupiny při RSK

Nové pracovní skupiny při RSK

19.02.2021 - Na 28. zasedání RSK bylo schváleno ustavení nových pracovních skupin při RSK a to konkrétně PS Energetika, PS Strategické řízení a PS Věda, výzkum, inovace...


Aktualizace pracovních skupin (dále "PS") proběhla na základě potřeby řešit nová témata a výzvy v novém programovém období 21+. 

Členy RSK tak byla schválena následující aktualizace PS (na 28. zasedání RSK, dne 11 .2. 2021):

  • PS Infrastruktura (stávající PS)
  • PS Cestovní ruch (stávající PS)
  • PS Vzdělávání (stávající PS)
  • PS Energetika (nově ustavena)
  • PS Strategické řízení (nově ustavena)
  • PS Věda, výzkum, inovace (nově ustavena)

Nyní Vám blíže jednotlivé PS představíme.


  1. PS Energetika (PS E)

Energetika je pro nadcházející programové období 21+ jedno ze stěžejních témat, které je třeba kontinuálně řešit a rozvíjet, jak na regionální tak místní úrovni. Jedná se o téma, které bude podporována z několika různých dotačních zdrojů (OPST, Modernizační fond, OPŽP…) a pro optimální využití a mapování absorpční kapacity v území je třeba tyto informace dále sdílet, hodnotit a vytvořit funkční síť přenosu informací i podpory potencionálních žadatelů. PS by měla předkládat RSK návrhy pro optimální využití potenciálních dotačních prostředků, analyzovat případná slabá či bílá místa, mapovat připravenost žadatelů, šířit osvětu v regionu a distribuovat informace až ke koncových subjektům (potencionálním žadatelům).

  1. PS Strategické řízení (PS SŘ)

Vize pracovní skupiny je založena na monitoringu a koordinaci aktivit vedoucích k úspěšnému čerpání z dotačních fondů transformačního charakteru. Zároveň bude částečně suplovat aktivity zaniklých pracovních skupin Ekonomický rozvoj a Zaměstnanost.

  1.  PS Věda, výzkum, inovace (PS VVI)

Funkci této pracovní skupiny plní Krajská rada pro konkurenceschopnost.

Rada Ústeckého kraje zřídila dne 26. 3. 2014 Krajskou radu pro konkurenceschopnost, jako orgán pro strategické řízení a koordinaci implementace RIS. Regionální inovační strategii Ústeckého kraje představuje dokument pro řízení podpory rozvoje výzkumu a inovací v kraji. 


Pracovní skupiny (PS)

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies