MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

Okres Ústí n. L. 5.6.2019

Okresní kolo Ústí n.L.  – Krajská odysea „Matematika“

 

Dne 5. 6. 2019 se na Gymnáziu Jateční v Ústí nad Labem v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu 1 Ústeckého kraje B“ uskutečnilo již 4. okresní kolo soutěže Krajská odysea se zaměřením “Matematika“.

Okresního kola se zúčastnili žáci ze Základní školy Elišky Krásnohorské, Severočeské střední školy a Gymnázia Jateční.

Soutěž byla zahájena samotným panem ředitelem školy Alfrédem Dytrtem, který krátkými slovy soutěžící uvítal a popřál jim nejen mnoho štěstí ale také spoustu zábavy při týmovém soutěžení.

V průběhu dne se jednotlivé týmy utvořené z žáků ZŠ a SŠ potýkaly s řešením netradičních úloh. V rámci soutěže „Matematické Riskuj“ si týmy vyzkoušely schopnost správného taktizování a dovednost rýsování bez tradičních pomůcek jako je kružítko a pravítko si ověřily v rámci části věnované „Origami“.

O celkovém vítězi nakonec rozhodla až bonusová hádanka. Nejrychleji odpověděli soutěžící modrého týmu a ve složení Sofya Fedotová, Matěj Gajdoš a Alex Mayer si vybojovali postup do Krajského finále Krajské odysey.

V rámci soutěže byla udělena i cena „Týmového hráče“, kdy si sami soutěžící mezi sebou zvolili, koho by touto cenou rádi ocenili. Toto speciální ocenění získali Pondělíková Veronika, Simona Králová, Michaela Petříčková a Alex Mayer.

Všem zúčastněným patří velká gratulace, a to nejen za předvedené znalosti, ale zejména za týmovou spolupráci, za soutěžení „fair – play“ a za uznání, že byl někdo „lepší“.

Dovolila bych si říci, že se tento „Matematický den“ vydařil :)


Celkové vyhodnocení:

1.  Místo                                              2.  Místo                                                     3. Místo

Sofya Fedotová                                   Veronika Pondělíková                            Martin Zeman

Matěj Gajdoš                                        Matěj Kysela                                              Klára Kohoutová

Alex Mayer                                           Jiří Laštůvka                                               Michaela Petříčková

                                                                                                                                        Anežka Hemelíková


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cílená podpora škol při naplňování KAP1 (I-KAP B)KRAJSKÁ ODYSEAMATEMATIKAOkres Ústí n. L. 5.6.2019

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies