MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

Ústí nad LabemTolštejnŘípKadaňPravčická bránaErbenova vyhlídkaMilesovkaRoudniceChřibskáRubmurkChomutovŽatecNechraniceHorní JiřetínFlájeLitoměřickoČeské ŠvýcarskoTepliceMostVarnsdorfRanáHazmburkKlínovecDěčínLouny

Integrované nástroje - ITI

Integrované územní investice (ITI) jsou v ČR, v souladu s čl. 36 obecného nařízení a na základě jejich vymezení ve SRR, využity v největších metropolitních oblastech celostátního významu včetně jejich funkčního zázemí. Jádry metropolitních oblastí (území s koncentrací nad 300 tis. obyvatel) jsou největší města v České republice (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň). S ohledem na míru koncentrace obyvatelstva a charakter problémů jsou k těmto centrům přiřazeny i oblasti Ústecko – Chomutovské, Olomoucké a Hradecko – Pardubické aglomerace.

Mezi hlavní nosná témata spojující jádrová města aglomerací s jejich funkčním zázemím patří zejména:

  • doprava,
  • vzdělávání a trh práce,
  • propojení výzkumných kapacit a aplikace jejich výstupů do praxe,
  • inovace a podnikání,
  • oblast životního prostředí včetně technické infrastruktury.

Dále pak může být řešena oblast veřejných služeb (především sociální, zdravotní a vzdělávací). Integrované územní investice jsou zaměřeny převážně na realizaci větších strategických projektů, které mají významný dopad pro řešená území; podpořeny budou i menší projekty, které větší projekty vhodně doplní pro dosažení žádoucích synergických efektů.

Webové stránky ITI Ústecko - chomutovské aglomerace http://www.iti-ucha.cz/

Integrované nástrojeITI

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies