MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

RubmurkVarnsdorfChomutovKlínovecFlájeChřibskáPravčická bránaDěčínTolštejnTepliceŽatecMostČeské ŠvýcarskoHorní JiřetínŘípLitoměřickoHazmburkKadaňRoudniceMilesovkaÚstí nad LabemLounyErbenova vyhlídkaRanáNechranice

Archiv

Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj prostřednictvím Úřadu vlády požádaly o finanční a systémovou podporu konkrétních opatření, která pomohou restartovat ekonomiku těchto regionů. Úřad zmocněnce vlády navrhl vytvoření Strategie hospodářské restrukturalizace, podle níž by vláda a region společně postupovaly.

Vláda rozhodla usnesením č. 826 ze dne 19. října 2015 o hospodářské restrukturalizaci Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje.

Ministerstvo pro místní rozvoj nechalo zpracovat vstupní analýzu, která podrobně zhodnotila aktuální situaci, nejzávažnější problémy a rozvojový potenciál dotčených regionů.

Na základě vstupní analýzy vznikl strategický rámec, který byl usnesením č. 3 ze dne 9. 1. 2017 vládou schválen. Tento důležitý dokument ještě neobsahuje návrh konkrétních opatření, ale pojmenovává jejich základní principy společné pro všechny kraje. Strategický rámec vyjadřuje dlouhodobou strategii vlády, jak podpořit, usnadnit a zrychlit restrukturalizaci hospodářství ve strukturálně postižených regionech. Podle ní budou příslušné kraje ve spolupráci s vládou přijímat opatření ve všech klíčových oblastech. Naplňování strategického rámce bude probíhat pomocí Akčního plánu, jehož přípravou za Ústecký a Moravskoslezský kraj byla vládou ČR pověřena zástupkyně zmocněnce vlády Gabriela Nekolová, DiS.

V souvislosti s tímto budou svolávána společná jednání Regionální stálé konference ÚK a Hospodářské a sociální rady ÚK. Cílem těchto jednání bude projednávání postupu realizace Strategie a jejich dílčích cílů a navrhovat případná opatření pro řízení Strategie.

Regionální stálá konference (RSK)Zasedání rozšířené platformy RSK + HSRArchiv

© 2021 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí