MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

ŘípŽatecChřibskáÚstí nad LabemČeské ŠvýcarskoVarnsdorfRubmurkRoudniceRanáLounyKlínovecMilesovkaHazmburkKadaňMostLitoměřickoNechraniceDěčínFlájePravčická bránaErbenova vyhlídkaTolštejnChomutovHorní JiřetínTeplice

Analýza dopadů realizace produktivních investic na trh práce pro VP


Velké podniky, které mají ambici předložit své projekty do připravovaného Operačního programu Spravedlivá transformace, mají,  v případě produktivních investic, za povinnost předložit Analýzu dopadů realizace produktivní investice na trh práce.  

Podpora produktivních investic a tedy podpora velkých podniků z Operačního programu Spravedlivá transformace („OP ST“) musí být náležitě odůvodněna v příslušném Plánu spravedlivé územní transformace („PSÚT“), a to právě prostřednictvím zmíněné analýzy dopadů realizace produktivní investice na trh práce. Toto je podmínka vyplývající z evropského nařízení č. 2020/0006 (COD) zřizující Fond pro spravedlivou transformaci („FST“), který má zmírnit negativní dopady ukončování těžby uhlí.


Analýza musí věrohodně prokazovat, že dojde ke tvorbě/zachování většího počtu pracovních míst než kolik by zaniklo v případě absence investice a musí být odevzdána/zaslána na sekretariát RSK (kontakt).

 

Aktualizace výzvy dne 12. 4. 2021 -  byla UKONČENA dne 26. 4. 2021.

 

Dokumenty pro zpracovatele:

 

Archív:

  1. VP_Analýza dopadu investice na trh práce (24. 3. 2021)
  2. VP_Referenční úrovně ETS (24. 3. 2021)
  3. VP_Příloha c_1_Checklist ke klimatickým cílům (26. 3. 2021)
  4. VP_Doprovodná tabulka k checklistu_DNSH (24. 3. 2021)

 


Fond spravedlivé transformace/ Operační program Spravedlivá transformaceOperační program Spravedlivá transformace (OPST)VýzvyAnalýza dopadů realizace produktivních investic na trh práce pro VP

© 2022 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies