MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

ChomutovMilesovkaKadaňLounyKlínovecRubmurkHorní JiřetínNechraniceTolštejnLitoměřickoŘípVarnsdorfPravčická bránaFlájeRanáŽatecMostÚstí nad LabemErbenova vyhlídkaChřibskáČeské ŠvýcarskoDěčínTepliceHazmburkRoudnice

Analýza dopadů realizace produktivních investic na trh práce pro VP


Velké podniky, které mají ambici předložit své projekty do připravovaného Operačního programu Spravedlivá transformace, mají,  v případě produktivních investic, za povinnost předložit Analýzu dopadů realizace produktivní investice na trh práce.  

Podpora produktivních investic a tedy podpora velkých podniků z Operačního programu Spravedlivá transformace („OP ST“) musí být náležitě odůvodněna v příslušném Plánu spravedlivé územní transformace („PSÚT“), a to právě prostřednictvím zmíněné analýzy dopadů realizace produktivní investice na trh práce. Toto je podmínka vyplývající z evropského nařízení č. 2020/0006 (COD) zřizující Fond pro spravedlivou transformaci („FST“), který má zmírnit negativní dopady ukončování těžby uhlí.


Analýza musí věrohodně prokazovat, že dojde ke tvorbě/zachování většího počtu pracovních míst než kolik by zaniklo v případě absence investice a musí být odevzdána/zaslána na sekretariát RSK (kontakt).

 

Aktualizace výzvy dne 12. 4. 2021 -  byla UKONČENA dne 26. 4. 2021.

 

Dokumenty pro zpracovatele:

 

Archív:

  1. VP_Analýza dopadu investice na trh práce (24. 3. 2021)
  2. VP_Referenční úrovně ETS (24. 3. 2021)
  3. VP_Příloha c_1_Checklist ke klimatickým cílům (26. 3. 2021)
  4. VP_Doprovodná tabulka k checklistu_DNSH (24. 3. 2021)

 


Fond spravedlivé transformace/ Operační program Spravedlivá transformaceOperační program Spravedlivá transformace (OPST)VýzvyAnalýza dopadů realizace produktivních investic na trh práce pro VP

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies