MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

ChomutovŽatecErbenova vyhlídkaLounyTolštejnHazmburkŘípPravčická bránaLitoměřickoNechraniceDěčínTepliceMostVarnsdorfHorní JiřetínFlájeRanáMilesovkaRoudniceÚstí nad LabemKadaňKlínovecRubmurkČeské ŠvýcarskoChřibská

« zpět

Proběhl 4. Monitorovací výbor OPST

Proběhl 4. Monitorovací výbor OPST

19.06.2023 - Dne 14. 6. 2023 proběhlo v Ostravě 4. jednání Monitorovacího výboru Operačního programu Spravedlivá transformace.


Ústecký kraj zde zastupovaly radní Ústeckého kraje Iva Dvořáková a vedoucí odboru podpory podnikání, inovací a transformace Iva Tomešová.

V rámci operačního programu je nyní vyhlášeno již 26 výzev, předloženo do nich je 172 projektů. Monitorovací výbor schválil parametry další připravované tematické výzvy Řemeslné inkubátory a  výzvy v oblasti obnovy území: Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. V rámci této výzvy se podařilo prosadit požadavek z území ÚK, aby projekty byly podpořeny nejvyšší možnou mírou dotace, tj. až 85%  při respektování pravidel pro veřejnou podporu.

Státní fond životního prostředí upozornil na velmi nízký počet podaných strategických projektů – v ÚK je podán pouze 1 – a požádal o zintenzivnění přípravy s přihlédnutím k časově i odborně náročnému  hodnocení projektů. Výzva je otevřená do konce roku 2023.

Ministerstvo životního prostředí představilo aktualizovaný harmonogram výzev.

Prosím o zveřejnění přílohy (harmonogram výzev).


Bližší informace o vyhlášených výzvách naleznete na stránkách www.opst.czAktuality

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies