MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

České ŠvýcarskoHazmburkÚstí nad LabemPravčická bránaTepliceLounyLitoměřickoHorní JiřetínNechraniceRoudniceRubmurkDěčínFlájeTolštejnKadaňChřibskáMostErbenova vyhlídkaŽatecŘípChomutovRanáVarnsdorfMilesovkaKlínovec

« zpět

Hospodářsky a sociálně ohrožená území - ORP Ústí nad Labem

Hospodářsky a sociálně ohrožená území - ORP Ústí nad Labem

28.06.2023 - Ústecký kraj zpracoval a zveřejnil další ze série regionálních studií zaměřených na tzv. hospodářsky a sociálně ohrožená území, a to konkrétně pro správní obvod ORP Ústí nad Labem.


Smyslem těchto studií je především ve vhodném měřítku analyzovat a identifikovat problémy v území, které jsou palčivé, dlouhodobé a nedaří se je dostatečně řešit prostřednictvím stávajících dotačních titulů. Studie slouží rovněž k validaci závěrů ze stávajících strategických dokumentů místních aktérů, což je velmi cenným zdrojem informací pro plánovanou aktualizaci krajské strategie. Pro účely zpracování studie byla sestavena pracovní skupina z aktérů činných přímo v ORP Ústí nad Labem, která se prostřednictvím společných setkání vyjádřila postupně ke všem identifikovaným problémům. Za stěžejní výstupy studie lze označit kapitoly č. 6, 7, a 8, ve kterých se kromě projektových záležitostí objevují také požadavky na systémové změny a legislativní úpravy, které jsou mnohdy zásadní překážkou v realizaci některých opaření pro rozvoj měst a obcí.

Dokumenty ke stažení: ORP Ústí nad Labem: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)

(hlavní stránka ke studiím: Rozvoj kraje v místním měřítku: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)Aktuality

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies