MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

TepliceRanáNechraniceHorní JiřetínŽatecKlínovecÚstí nad LabemMostČeské ŠvýcarskoŘípDěčínChomutovLounyHazmburkErbenova vyhlídkaRoudniceMilesovkaPravčická bránaVarnsdorfChřibskáTolštejnRubmurkLitoměřickoFlájeKadaň

« zpět

Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití

Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití

04.04.2022 - Zahájení příjmu předběžných žádostí v programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spouští nový program, který pomůže obcím i krajům zregenerovat zanedbané budovy a areály.


Cílem programu je podpořit projekty ve vlastnictví krajů, obcí a městských částí pro revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldy) se záměrem provést energeticky účinnou renovaci budov, příp. demolici a výstavbu nových energeticky účinných budov.

Rovněž mohou být podpořeny projekty, kde proběhne částečná rekonstrukce a částečná dostavba budovy. Koncovými uživateli jsou převážně podnikatelské subjekty s NACE na podnikatelskou činnost.

Podání předběžné žádosti je podmínkou pro vznik uznatelných nákladů a pro zahájení fyzické realizace projektu.


Text programu včetně vzoru předběžné žádosti je ke stažení zde - https://www.mpo.cz/cz/podnikani/dotace-a-podpora-podnikani/podpora-brownfieldu/program-regenerace-brownfieldu-pro-podnikatelske-vyuziti--266492/. Komplexní text výzvy bude pravděpodobně k dispozici do konce dubna 2022.Monitoring OP/ dotační bulletin pro obceAktuality/výzvy/ NDT, OP...

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies