MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

ŽatecTolštejnČeské ŠvýcarskoTepliceErbenova vyhlídkaMostLounyKadaňChomutovChřibskáRanáÚstí nad LabemHorní JiřetínHazmburkMilesovkaPravčická bránaVarnsdorfDěčínŘípKlínovecLitoměřickoRubmurkRoudniceNechraniceFláje

« zpět

Proběhlo 27. zasedání RSK ÚK

Proběhlo 27. zasedání RSK ÚK

22.10.2020 - Neuplynul ani jeden měsíc od posledního zasedání RSK ÚK a bylo třeba, aby se jeho členové mimořádně aktivizovali znovu. Proč tomu tak bylo?


Jak informoval Ústecký kraj na jeho webových stránkách má možnost získat dotaci na rekonstrukci mostu ve Štětí, který byl jednou z největších investičních akcích v uplynulých letech. Investiční náklady Ústeckého kraje činily téměř 195 mil. Kč. Most je v současné do konce roku v předčasném užívání.

S ohledem na realokaci prostředků mezi operačními programy a na základě úspěšného vyjednávání mezi zástupci Ústeckého kraje a řídícího orgánu IROP, je možné dodatečně předložit projektovou žádost a usilovat o dotaci ve výši až 85% ze způsobilých výdajů akce. 

Právě pro tento krok bylo třeba narychlo svolat zástupce Regionální stále konference, kteří mají v kompetenci schvalovat dokumentaci Regionální akčního plánu a jeho příloh, které bylo třeba aktualizovat, aby vyhovovaly podmínkách nastavených řídícím orgánem IROP. 

Navržené změny byly odsouhlaseny a nyní již nic nebrání předložení akce do IROP.

Více ze 27.zasedání RSK ÚK naleznete zde.


Regionální stálá konference (RSK)Aktuality RSK

© 2021 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí