MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

Pravčická bránaRoudniceNechraniceVarnsdorfFlájeChomutovMilesovkaRubmurkHorní JiřetínMostČeské ŠvýcarskoKlínovecŘípKadaňErbenova vyhlídkaDěčínÚstí nad LabemLounyTolštejnLitoměřickoRanáTepliceChřibskáŽatecHazmburk

« zpět

MŽP finalizuje podmínky podpory audiovizuální tvorby v Ústeckém kraji z OPST

MŽP finalizuje podmínky podpory audiovizuální tvorby v Ústeckém kraji z OPST

11.07.2023 - Audiovizuální tvorba je jednou z významných forem kreativního průmyslu. Cílem je podporou této tvorby posílit místní ekonomiku a tím také přispět k dalšímu rozvoji filmové tvorby v Ústeckém kraji.


Tzv. Filmové vouchery, které jsou jednoduchou, rychlou a efektivní formou podpory, bude možné využít při tvorbě celovečerního hraného filmu a dokumentu určeného pro kina či mezinárodní festivaly nebo projektů pro online a televizní vysílání. 

Podmínky podpory se liší dle zaměření tvorby (hraný film/dokument/seriál), maximální výše se pohybuje od 70 do 90 % způsobilých výdajů a podpora může činit 250 tis. až 3,5 mil. Kč na jeden projekt.

Vyhlášení výzvy je plánováno ve středu 12. července a je určena výhradně pro Ústecký kraj. Po úspěšném schválení svého projektu bude mít kraj k dispozici 50 mil. Kč, které skrze filmové vouchery bude poskytovat konečným příjemcům. Těmi je široké spektrum aktérů z filmové branže, vždy se ale musí jednat o malý nebo střední podnik.

Převzato www.opst.cz


Regionální stálá konference (RSK)Aktuality RSK

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies