MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

LounyŽatecRanáÚstí nad LabemVarnsdorfChřibskáKadaňChomutovŘípErbenova vyhlídkaHorní JiřetínNechraniceRoudniceKlínovecLitoměřickoHazmburkMostRubmurkPravčická bránaFlájeČeské ŠvýcarskoTepliceMilesovkaDěčínTolštejn

« zpět

41. zasedání Regionální stále konference Ústeckého kraje

41. zasedání Regionální stále konference Ústeckého kraje

11.07.2023 - Dne 21. 6. 2023 proběhlo v prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje další jednání rozšířeného pléna Regionální stále konference pro území Ústeckého kraje.


Hlavním bodem jednání v nabitém programu byla diskuze nad implementací Operačního programu Spravedlivá transformace. Zástupci Ministerstva životního prostředí, které je řídícím orgánem Operačního programu Spravedlivá transformace, představili stav implementace programu, harmonogram vyhlašovaných výzev a finanční řízení programu. Následně byl z úst zástupce Ústeckého kraje představen regionální rozměr a iniciativy vedoucí k naplnění aktivit definovaných Plánem spravedlivé územní transformace pro Ústecký kraj. 

 

Podrobnosti z jednání naleznete v příslušné sekci webu: 41. zasedání RSK ÚK | RSKÚK.cz (rskuk.cz)

 

Členové RSK diskutovali nad stavem přípravy dílčích strategických projektů. Jedním z výstupů jednání byl následný apel na nositele strategických projektů ve věci zrychlení přípravy projektů a aktualizace informací pro členy RSK na nadcházející jednání. Byl představen koncept tematické výzvy pro oblast Řemeslných inkubátorů, diskutovalo se dalšími potenciálními oblastmi podpory. 

Čtyřhodinové jednání bylo zakončeno blokem aktivit směřující do oblasti mapování Hospodářsky a sociálně ohrožených území Ústeckého kraje. Další jednání členů RSK je předběžně plánováno na přelomu měsíce září a října. 

 

 


Regionální stálá konference (RSK)Aktuality RSK

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies