MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

ŽatecKlínovecHorní JiřetínChomutovKadaňVarnsdorfNechraniceTepliceMostLounyMilesovkaPravčická bránaHazmburkTolštejnŘípRubmurkChřibskáLitoměřickoDěčínÚstí nad LabemČeské ŠvýcarskoFlájeRoudniceErbenova vyhlídkaRaná

« zpět

Proběhlo jednání zástupců pracovní skupiny Infrastruktura

Proběhlo jednání zástupců pracovní skupiny Infrastruktura

05.12.2021 - V listopadových termínech se "sešli" zástupci hned třech pracovních skupin zřízených při Regionální stále konferenci. Mezi hlavní témata patřili aktuality z OPST a Regionálního akčního plánu pro období 21-27.


PS Infrastruktura (proběhlo dne 24. 11. 2021) - blíže Pracovní skupina Infrastruktura (PS I) Zasedání - 24.11.2021 | RSKÚK.cz (rskuk.cz)

Členům pracovní skupiny byl představen pokrok v přípravě Regionálního akčního plánu pro programové období 21-27 se zaměřením na tři vymezené oblasti podpor: 

  • Silnice II. třídy
  • Zdravotnická záchranná služba
  • Deinstitualizace služeb sociální péče

​Členové PS tak měli možnost seznámit se a diskutovat na plánovanými projektovými záměry, zohlednit své postřehy a dále tyto informace distribuovat do území do členských základem svých organizací, které v platformě zastupují. 

Aktuálně velmi žádaným tématem v Ústeckém kraji je příprava OP Spravedlivá transformace a tak nemohlo chybět ani zde...Vedoucí oddělení Uhelných regionů, Ing. Jana Nedrdová, představila přítomným pokrok v aktivitách od posledního zasedání PS a představila aktuální vize, kam by měla podpora z OP směřovat. 

Posledním zajímavým bodem jednání bylo představení Informačního systému projektových záměrů, který dlouhodobě připravuje  MMR ČR. Hlavní myšlenkou informačního systému je disponovat ucelenou databází projektových záměrů na národní úrovni (z regionů, měst a obcí) a umožnit tak koncept dlouhodobé investiční strategie státu, který by se mohl zohlednit při tvorbě pestré škály např. Národních dotačních titulů.  Obce, města, kraje a další subjekty jsou opakovaně tázány různými státními institucemi a dalšími aktéry na své priority, plány a připravené projekty. Sesbíraná data často nebývají systematicky zpracována a zanalyzována, výsledky nejsou zveřejňovány a často není potřeba sběru informací ani náležitě odůvodněna.  Nedochází ke sdílení sesbíraných dat mezi jednotlivými institucemi. To vše by mohl nově spuštěný informační systém napravit. Klíčem k úspěchu bude podpora z území, počet zapojených subjektů a provázanost na další výstupy (např. v oblasti dotačních titulů).

 

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Projektové záměry (mmr.cz)

 


Pracovní skupiny (PS)Aktuality PS

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies