MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

TolštejnTepliceKlínovecDěčínChřibskáRanáRubmurkNechraniceMilesovkaRoudniceErbenova vyhlídkaHorní JiřetínŽatecLounyČeské ŠvýcarskoFlájeLitoměřickoChomutovMostHazmburkPravčická bránaŘípVarnsdorfKadaňÚstí nad Labem

« zpět

Příprava strategických projektů pokračuje...

Příprava strategických projektů pokračuje...

26.01.2023 - Dne 25. 1. 2023 proběhlo v sídle společnosti ICUK setkání nositelů strategických projektů OPST pro Ústecký kraj. Cílem jednání byla informace o pokroku u jednotlivých projekt a zejména diskuze se zástupci MŽP i SFŽP nad palčivými tématy.Na setkání všechny přivítala krajská radní pro transformaci Iva Dvořáková. „Všichni, co tu dnes sedíme, se podílíme na přípravě strategických projektů. Sama se za Ústecký kraj na jednom z nich aktivně podílím. Dnes bychom tu měli diskutovat nejen o problémech, které mohou při tvorbě projektů vzniknout, o jejich možném řešení, ale také bychom měli společně apelovat na SFŽP či MŽP s žádostí o pomoc,“ uvedla radní Iva Dvořáková v úvodu pracovního setkání.
 
A i z důvodu pomoci při přípravě projektů přijeli do Ústí zástupci Ministerstva životního prostředí v čele s Radanou Leistner Kratochvílovou, ředitelkou odboru podpory transformace na nízkouhlíkovou ekonomiku. Setkání se za SFŽP zúčastnil Ivo Marcin, ředitel odboru strategie Fondu a mezinárodní spolupráce.
 
Na setkání byly postupně ze strany nositelů představeny jednotlivé projekty. Přínosem byla i možnost sdílet vzájemně s ostatními projekty zkušenosti s přípravou velkých strategických projektů, řešení rizik a bariér. Téměř všechny projekty avizují v investiční části předpoklad vyšších nákladů z důvodu inflace. Celkově je příprava všech projektů v pokročilé fázi, podání prvních žádostí o podporu se předpokládá v březnu letošního roku.   
 
Informace ke strategickým projektům najdete na webu Regionální stále konference nebo Operačního programu Spravedlivá transformace:
 
Obrázek: Ing. Radana Leistner Kratochvílová - ředitelka odboru podpory transformace na nízkouhlíkovou ekonomiku MŽP
Převzato: Tisková zpráva web kr-ustecky.cz

Fond spravedlivé transformace/ Operační program Spravedlivá transformaceAktuality

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies