MENU

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

ŽatecKlínovecÚstí nad LabemRoudniceKadaňHazmburkDěčínLitoměřickoFlájeČeské ŠvýcarskoVarnsdorfPravčická bránaLounyMilesovkaTepliceMostHorní JiřetínChřibskáTolštejnRubmurkErbenova vyhlídkaNechraniceŘípChomutovRaná

« zpět

Politický dialog v Karlových Varech propojil uhelné regiony napříč Evropou

Politický dialog v Karlových Varech propojil uhelné regiony napříč Evropou

11.07.2023 - V Karlových Varech se ve dnech 27. a 28. června konala prestižní událost evropského formátu s názvem Annual Political Dialogue.


V revitalizovaných Císařských lázních se odehrála událost zaměřená na transformaci uhelných regionů. Diskutovala se probíhající energetická krize a s ní související energetická soběstačnost nebo využívání alternativních zdrojů energie. Jako základní faktor úspěšné transformace byla skloňována schopnost realizovat životaschopné projekty, které by podpořily rozvoj regionů a pomohly od závislosti na fosilních palivech.

V rámci jednotlivých panelů vystoupily eurokomisařky pro energetiku Kadri Simson a pro soudržnost a reformy Elisa Ferreira. Českou republiku zastupoval také ministr životního prostředí Petr Hladík, místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro regionální rozvoj Ivan Bartoš i hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Jednání se účastnili i zástupci Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Ing. Jan Schillerem. 

V rámci programu byly také představeny závěry programu Exchange, výměnného programu pro uhelné regiony, do kterého se zapojil í Ústecký kraj. „Jsem velmi ráda, že jsme mohli s ostatními uhelnými regiony v Evropě sdílet jejich zkušenosti s procesem transformace, s přípravou a realizací projektů s využitím prostředků FST. Ústecký kraj byl představen jako úspěšný region, byl zapojen do obou výzev programu, navázal spolupráci s regiony ze Španělska, Polska a Slovenska,“ shrnula účast radní pro Spravedlivou transformaci Iva Dvořáková.

Převzato: www.opst.cz a tisková zpráva kr-ustecky.cz


Fond spravedlivé transformace/ Operační program Spravedlivá transformaceAktuality

© 2023 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí        

 

GDPR a Cookies