Podnikání a inovace

Regionální stálá konference

Ústeckého kraje

Horní JiřetínÚstí nad LabemMilesovkaŘípTolštejnRubmurkKadaňČeské ŠvýcarskoChomutovKlínovecPravčická bránaHazmburkChřibskáŽatecLitoměřickoVarnsdorfErbenova vyhlídkaDěčínMostNechraniceTepliceRoudniceLounyFlájeRaná

Podnikání a inovace


OP související s oblastí
Podnikání a inovace

Dotační program
"Podpora začínajících podnikatelů"

 


Dokumenty související s oblastí
Podnikání a inovace
 

Informační servis
pro podnikatele

 

Dotační program
"Podpora začínajících podnikatelů 2018"

 


Seminář na téma "Ochrana osobních údajů ve firmách v době účinnosti GDPR"

Srdečně Vás zveme na seminář zaměřený na téma ochrany osobních údajů, který proběhne 17.října 2018 v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje. Na programu jsou přednášky odborníků a diskuze. Více informací o jednotlivých řečnících či registraci naleznete ZDE. Těšíme se na Vaši účast.
Veletrh dotačních příležitostí

se zaměřením zejména na podnikání a průmysl

3. května 2018, 9:00 – 15:00

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem, Winstona Churchilla 3, Ústí nad Labem

CZECHINVEST ve spolupráci se svými partnery pořádá veletrh dotačních příležitostí. V jeden čas, na jednom místě máte příležitost konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v České republice.

Zástupci organizací administrujících příslušné dotační tituly na Vás budou připraveni u jednotlivých konzultačních stolků.

Pozvánku naleznete ZDE.

Můžete konzultovat OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (API), OP Zaměstnanost (MPSV), MPSV - Dětské skupiny, Mikrojesle, programy Ústeckého kraje, nástroje Aktivní politiky zaměstnanosti (ÚP), programy ČMZRB, programy agentur CzechInvest, CzechTrade, TA ČR, projekty TC AV ČR a SFŽP, Inovačního centra ÚK, Fondu dalšího vzdělávání atd.


Bc. Petra Hrstková, CZECHINVEST Regionální kancelář pro Ústecký kraj, 296 342 988, 606 054 113, petra.hrstkova@czechinvest.org,  www.czechinvest.orgSeminář o dotačních příležitostech pro vaše podnikání.


Eurocentrum Ústí nad Labem a další partneři pořádají dne 20. 2. 2018 seminář "Dotace nejen pro začínající podnikatele, aneb PŘÍLEŽITOSTI PRO VAŠE PODNIKÁNÍ." Seminář poskytne podnikatelům přehledné informace o aktuálních dotačních možnostech z evropských fondů a dalších projektech podporující podnikání v Ústeckém kraji. Účast na akci je zdarma. Podrobné informace o akci a odkaz na registrační formulář naleznete v přiložené pozvánce.


Pozvánka:

Pozvanka-seminar-20_02_2018.pdf  (502.28 kB)

Program chystaného semináře:

Program-seminar-20_02_2018.pdf  (433.84 kB)
Podnikatelská mise do Brazílie zaměřená na obor pivovarnictví.


Krajská hospodářská komora ČR si Vás dovoluje pozvat na podnikatelskou misi do Brazílie, kterou organizuje ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Brasílii ve dnech 3.-10.3.2018.Mise je organizována za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva zemědělství ČR formou Projektu ekonomické diplomacie (PROPED). Misi za HK ČR povede viceprezident Ing. Bořivoj Minář, za MZE ČR ředitelka Odboru zahraničně obchodní spolupráce Ing. Karolína Bartošová, za MZV ČR ředitel Odboru ekonomické diplomacie PhDr. Marek Svoboda.


Mise je zaměřena na obor pivovarnictví (pivo, minipivovary a související technologie, vstupy do výroby piva, obaly, navázání akademické spolupráce, apod.) a je organizována do měst Blumenau (stát Santa Catarina) a Curitiba (stát Paraná). Státy Santa Catarina a Paraná patří k vyspělejším a bohatším v rámci Brazílie, jsou zde velké komunity potomků evropských přistěhovalců, dobrá znalost kvalitního piva a povědomí o českém pivu a jeho kvalitě. Město Blumenau také každoročně pořádá slavnosti Oktoberfest, které jsou po těch mnichovských druhou největší akcí tohoto druhu na světě.


Z hlediska českých dodavatelů minipivovarů a souvisejících technologií půjde o unikátní příležitost zapojit se do „boomu“ tohoto odvětví v Brazílii, kde počet minipivovarů vzrostl mezi lety 2005 a 2017 ze 46 na 500, přičemž v posledních několika letech tento proces provázela hluboká hospodářská krize. Pivo a související technologie jsou již několik let identifikovány jako perspektivní obor v aktuální Mapě globálních oborových příležitostí pro Brazílii. Realizace projektu ve vybraných městech, jež jsou od sebe vzdálena 210 km, přinese zúčastněným firmám jedinečnou možnost vstoupit na vyspělý a koupěschopný trh, který české pivo a technologie velice uznává, nicméně dosud se s nimi mohl setkat jen ve velmi omezené míře.


Během mise plánujeme zorganizovat Česko-brazilské podnikatelské fórum a B2B v Curitibě a Blumenau, workshop v rámci pivního festivalu v Blumenau, institucionální jednání, návštěvu pivovaru, společenské podniky s partnery. V jednání je i možnost navázání akademické spolupráce s Vysokou školou piva a sladu v Blumenau.


Výše účastnického poplatku činí 2.226,- EUR nebo 56.765,- Kč (výše účastnického poplatku pro členy HK ČR) či 2.343,- EUR nebo 59.750,- Kč (výše účastnického poplatku pro nečleny HK ČR), pokud budete hradit v Kč, žádáme o informaci o této skutečnosti předem. Účastnický poplatek zahrnuje: zpáteční letenky do Sao Paula, místní dopravu, ubytování se snídaní, poplatek za organizaci firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady HK ČR spojené s přípravou mise.


V případě zájmu je možnost zajištění dopravy vzorků (vzorky je nutno dodat na adresu balírny SPEDIA,s.r.o., Ohradní 61a, Praha 4, Michle, kontakt: Fr. Červenka, tel: 723 451 822, nejpozději do 28.1.2018, orientační cena za přepravu činí 32.000,-Kč za přepravu zboží celkové váhy 300 kg a celkového objemu 1 m3, dále je nutné dodat soupis zboží, počet kusů a orientační cenu zboží, pokud budete zasílat nápoje v plechovém obalu, ve skle nebo sudech, přepravce požaduje zdvojený obal, který nepropustí tekutiny (např. zesílené plastové pytle)).


Pro účast v podnikatelské misi je nutno dodat vyplněnou závaznou přihlášku (viz. příloha, formát MS Word a sken s podpisem), vyplněný firemní profil v ČJ a AJ (MS Word, rovněž je možno dodat v PJ), sken pasu (strana s fotem) a snímek pro prezentaci nejpozději do 24.1.2018 na email: leinerova@komora.cz


PROFIL-ENG.docx  (34.11 kB)

      

PROFIL-cj.doc  (97 kB)

      

Zavazna-prihlaska-Brazilie.docx  (49.25 kB)

    ext Financovani-zacinajicich-podnikatelu.pdf


S pomocí Hospodářské komory budou pro firmy snadněji dostupní středně a nízko kvalifikovaní pracovníci z Ukrajiny

První náměstek hejtmana RSDr. Stanislav Rybák informuje podnikatele a firmy z Ústeckého kraje o možnosti žádat o zařazení do  Režimu Ukrajina.

Zaměstnavatelé, kteří potřebují obsadit volná místa ve výrobě středně a nízko kvalifikovanými pracovníky, mohou využít i pracovní sílu  z Ukrajiny. Hospodářská komora podnikatelům výrazně usnadňuje a zjednodušuje administrativní proces spojený se zpracováním a vyřizováním žádostí  v rámci Režimu Ukrajina. Rychlejší přijímání a vyřizování žádostí Ukrajinců o zaměstnanecké karty odsouhlasila vláda.

Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu.

Více informací včetně potřebných dokumentů naleznete zde:

http://www.komora.cz/pro-podnikani/zamestnanci-ukrajina/zarazeni-do-rezimu-ukrajina-3.aspx


       


Podnikání a inovace

© 2018 Insion

 

                               Inovační centrum ÚK, icuk.cz      SMO-Svaz měst a obcí